Instagram
Facebook
Önceki Etkinlik Sonraki

TRIO VECANDO
100.00 TL / Öğrencilere 25.00 TL indirimlidir

Tarih: 26 Nisan 2023, Çarşamba - Saat: 20:00

MEB Şura Salonu
Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cd Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü Yenimahalle/Ankara

Etkinlik Tamamlandı!

26 Nisan, Çarşamba
MEB Şura Salonu, 20.00


Trio Vecando


Veriko Tchumburidze, keman
Dorukhan Doruk, çello

Can Çakmur, piyano
 

E. Grieg Andante con moto, do minör EG 116
L.V. Beethoven   Piano Trio Op. 1 No.2 Sol Majör

                                         ***

A.Dvorak             Piano Trio No.4 Op.90 "Dumky"

 

Trio Vecando, uluslararası ödüllü üç genç sanatçıdan oluşuyor: keman sanatçısı Veriko Tchumburidze, çellist Dorukhan Doruk ve piyanist Can Çakmur. 20 yaşında kazandığı Uluslararası Wieniawski Keman Yarışması'nın birinciliğinin ardından, üst düzey bir solist ve oda müzisyeni olarak tanınan Veriko; Witold Lutoslawski Çello Yarışması ikincisi ve Düsseldorf Senfoni Orkestrası’nın solo çellisti Dorukhan ve Hamamatsu Piyano Yarışması birinciliğinin yanı sıra yaptığı kayıtlar ile Choc de Classica, Diapason d'Or gibi prestijli ödüllere layık görülen Can, Ankara Müzik Festivali’nde Trio Vecando olarak müzikseverlerle buluşacak. Uzun yıllara dayanan arkadaşlık bağlarının yanı sıra 10 yılı aşkın süredir birçok konserde ve kayıt çalışmasında beraber aynı sahneyi paylaşmış genç sanatçılar, artık Trio Vecando ismi ile çalışmalarına devam ediyor.
 

Veriko Tchumburidze, 2016 yılında henüz 20 yaşındayken Polonya’da Henryk Wieniawski Uluslararası Keman Yarışması’nı kazandığından beri, dünyanın birçok yerinde konser vermiş olup, solist ve oda müzisyeni olarak kuşağının en ilgi çekici müzisyenlerinden biri olduğunu kanıtladı.

X. Witold Lutoslawski Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nın da aralarında bulunduğu birçok uluslararası yarışmada ödüller kazanan genç çellist Dorukhan Doruk, genç yaşına rağmen Wiener Konzerthaus, Zürih Tonhalle, Cenevre Victoria Hall, gibi Avrupa’nın en önemli salonlarında solo ve oda müziği konserleri vermiş, 42. İstanbul Müzik Festivali’nin açılışını yapmış olmasının yanı sıra, Verbier Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, Bodensee Festivali, Ozawa- Matsumoto Festivali gibi saygın festivallerde solist olarak sahne almıştır.

Piyanist Can Çakmur, 2018 yılı Hamamatsu Uluslararası Piyano Yarışması’nın birincisi ve Oda Müziği Ödülü sahibi, aynı zamanda 2017 yılı İskoçya Uluslararası Piyano Yarışması’nın da galibidir. Can Çakmur’un BIS Records için gerçekleştirdiği albüm kayıtları, uluslararası basın tarafından övgüyle karşılanmış ve tarihte bir ilke imza atarak, «Yılın Solo Çalgı Kaydı» ve «Yılın Genç Sanatçısı» olmak üzere peş peşe iki ICMA Ödülü’ne, yanı sıra «Choc de Classica» ile «Diapason d’Or»’ave International Piano tarafından Ayın Albümü olmaya layık görüldü.

Galeri

video cover image Video
Trio Vecando
Trio Vecando
Trio Vecando