Instagram
Facebook
Önceki Etkinlik Sonraki

DELATTRE MODERN DANS TOPLULUĞU
SALON 300.00 TL - BALKON 250.00 TL

Tarih: 6 Nisan 2024, Cumartesi - Saat: 20:00

MEB Şura Salonu
Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cd Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü Yenimahalle/Ankara

Etkinlik Tamamlandı!


SHELTER
Delattre Dans Topluluğu, "Sığınak" ile insanlar için korunma ve sığınmanın farklı biçim ve anlamlarına ışık tutuyor. Aslında  özgürlüğü sevenler bile kendilerine yardım neden ve güvenli alan sunan bir yer ya da kişilerin özlemini çekerler.

İki koreograf Stéphen Delattre ve Filipe Portugal, gecenin her bir parçasını kusursuz bir şekilde birleştiren, birbiri üzerine inşa eden ve birbirini tamamlayan, farklı renklerle netlik ve parlaklık kazanan genel bir dans resmi yaratmaktadır.

Çalkantılı zor zamanlarımızda  sığınmak için  güçlü bir arzu hissederiz, fakat gerçekte ne zaman ve kimin ya da neyin aracılığıyla güvende hissederiz? Bunu bilemeyiz.
Bize gerçekten güvenlik sunan nedir? Güven duygusu  olmadan koruma olabilir mi? Mutluluk gibi güvenlik hissinin de sadece anlık olduğu doğru mu dur?

Koregrafi
Stéphen Delattre
Filipe Portugal

Dansçılar
Mélanie Andre
Ruxandra Martina
Jade Albrieux
Marika Andrioli
Clare Butler
Claudio Ingenhoff
Ramon Ceñera
Marco Biscaro

Kostüm tasarım:
Jula Reindell

Müzik
Davidson Jaconello

Işık Tasarımı
Stephen Delattre

Sahne Tasarımı
Martin Opelt


Delattre Modern Dans Topluluğu

Delattre Modern Dans Topluluğu geleneksel klasik dansın sınırlarını zorlayan modern bir bale topluluğudur 2012 yılında solist dansçı ve koreograf Stéphen Delattre ve yönetici ortağı Martin Opelt tarafından kurulmuştur.
 

Koreograf Stephen Delattre'nin popüler eserlerine ek olarak, topluluk estetik ve yoğun duygu içeren Marco Goecke, Bridget Breiner, Regina van Berkel, Maurice Causey, Kenneth Tindall, Jörg Mannes ve daha birçok uluslararası konuğun eserlerini icra etmektedir. Çağdaş koreograflardan oluşan bu zengin repertuar, Delattre Dans Topluluğu’nu gerçekten özel ve sıra dışı yapmasındaki en önemli etken olmuştur. Son derece yetenekli klasik eğitimli bale dansçılarının her zaman yüksek estetiği ve virtüöz tekniği, eserlerde göze çarpıyor. Modern estetik, fiziksellik ve koreografik dramaturji ile kurdukları eserler çağdaş dansa yeni bir soluk getiriyor. Sıra dışı hareketleri ve derin duygular içeren gösterileri izleyicilerine benzersiz bir dans deneyim yaşatıyor.

Galeri

video cover image Video